Microgynon – bez recepty, informacje, cena

 

Tabletki Microgynon to jedna z najchętniej wybieranych metod antykoncepcji. Zyskały ogromne zaufanie kobiet, gdyż zapobiegają ciąży z niemal 100 % skutecznością. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że dużo rzadziej powodują wzrost wagi u kobiet przyjmujących ten rodzaj antykoncepcji. Sprawia to, że kobiety najczęściej sięgają po właśnie te tabletki.

 


 

Microgynon cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

– Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
(Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)

– Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
(Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 

Kliknij aby sprawdźić cenę

 

Tylko u nas masz pewność że leki pochodzą z licencjonowanej apteki
– Brak ukrytych kosztów (Darmowa konsultacja i dostawa)
– Dostawa w 24h (Dyskretna przesyłka)
– Recepta online (wystawiana przez lekarza)

 

Microgynon bez recepty

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 


 

W jaki sposób działają tabletki Microgynon

Ulotka microgynonW składzie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon znajdują się dwa syntetyczne żeńskie hormony- ethinylestradiol i levongestrel. Zapobiegają one zajściu w ciążę na kilka różnych sposobów. Po pierwsze nie dopuszczają do uwolnienia komórki jajowej. Dodatkowo zagęszczają śluz szyjki macicy, co znacznie utrudnia poruszanie się plemników i dotarcie do ewentualnie uwolnionej komórki jajowej. Wpływają one również na grubość błony śluzowej macicy na niekorzystne do zagnieżdżenia się zarodka.

Jak stosować tabletki Microgynon

Stosowania tabletek antykoncepcyjnych Microgynon należy rozpocząć pierwszego dnia okresu. By ułatwić kobietom stosowanie tabletek, producent umieścił na opakowaniu dni tygodnia. Jeśli pierwszy dzień stosowania tabletek przypada na przykład na czwartek, to należy wziąć tabletkę spod pola „czwartek” i później podążać za strzałkami. Pigułki należy zażywać codziennie o tej samej porze.

Stosowanie Microgynon można również rozpocząć do 5 dnia okresu, należy jednak w tym wypadku wykluczyć ciążę. Jeśli pierwsza tabletka przypadła na ten okres, to preparat osiągnie skuteczność dopiero po upływie siedmiu dni. Do tego czasu należy zastosować inne środki antykoncepcji, na przykład prezerwatywy.

Przeciwwskazania do stosowania tabletek Microgynon

Tabletek antykoncepcyjnych Microgynon nie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniami do stosowania są również: niezdiagnozowane krwawienie z pochwy, problemy z sercem i krążeniem, przebyty udar mózgu.

Podczas konsultacji lekarskiej należy poinformować lekarza o wszystkich stosowanych lekach i aktualnych schorzeniach, gdyż mogą mieć one zły wpływ na działanie tabletek.

Skutki uboczne stosowania tabletek Microgynon

W przypadku przyjmowania tabletek Microgynon może dojść do wystąpienia niegroźnych w skutkach objawów, między innymi: bólu głowy i migreny, wzrostu masy ciała, zatrzymywania wody w organizmie, mdłości i wymiotów, tkliwości i powiększenia piersi, zmian krwawienia miesięcznego, pleśniawek pochwy.

Wyżej wymienione objawy występują podczas pierwszego przyjmowania tabletek i ustępują one zazwyczaj w ciągu paru dni. Jeśli niepokojące objawy będą się utrzymywać należy się skontaktować natychmiastowo z lekarzem.

Microgynon – ulotka