Oryginalne leki z receptą online

Jeśli szukasz więcej leków, nie tylko związanych z antykoncepcją, sprawdź pełną ofertę apteki u naszego partnera. 

To nigdy nie było bardziej proste i bezpieczne

~

Pełna poufność

Twoje dane bedą chronione u naszego partnera przez specjalny system szyfrowania

Z

Oryginalne Leki

Wszystkie leki znajdujące się w ofercie są oryginalne. Zamówienia są wysyłane z licencjonowanej apteki.

Brak ukrytych dodatkowych kosztów

Wszystkie ceny jakie ujrzysz to kwota w której wliczone już są – koszty konsultacji, wystawienie recepty oraz koszty dostawy.

Jaką antykoncepcję wybrać 

Na naszej stronie jest dostępnych kilka rodzajów tabletek antykoncepcyjnych, które na pewno dopasujesz do swoich potrzeb. Dostępne są pigułki i mini-pigułki, które są dwiema różnymi formami antykoncepcji, ale obie zapewniają niemal 100 % ochronę przed ciążą. Aktualnie na rynku występuje więcej niż 30 różnych tabletek antykoncepcyjnych. Nie tylko chronią rzesze kobiet przed niechcianą ciążą, ale również działają skutecznie przeciwko endometriozie, zmniejszają napięcie przedmiesiączkowe, bóle menstruacyjne i obfitość krwawienia. Dostępne są również pigułki, które pomagają w walce z ciężką postacią trądziku, przykładem są tabletki antykoncepcyjne Dianette.

Według statystyk, tabletki antykoncepcyjne to najczęściej stosowana forma zapobiegająca ciąży. Tylko w Polsce stosuje ją około 25 % kobiet. Przy prawidłowym zażywaniu tabletek są one o wiele bardziej skuteczne od globulek chemicznych, prezerwatyw, wkładek wewnątrzmacicznych i krążków dopochwowych. Na naszej stronie możesz zamówić następujące tabletki antykoncepcyjne: Dianette, Microgynon, Yasmin, Cerazette.

Skuteczność pigułek antykoncepcyjnych

Poniżej została przedstawiona skuteczność różnych metod antykoncepcyjnych, wyrażona w procentach:

  • – Tabletki kombinowane 99,5%
  • – Mini-pigułki 97-99%
  • – Wkładki wewnątrzmaciczne 94-99%
  • – Prezerwatywy 95-99%
  • – Metody chemiczne(globulki, kremy) 92-98%
  • – Krążki dopochwowe 96%

Prosimy pamiętać o tym, że skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i mini-pigułek w dużej mierze zależy od poprawności ich zażywania. Nieregularna pora przyjmowania tabletek lub pominięcie dawki znacząco zwiększa ryzyko zajścia w niechcianą ciążę.Tabletki antykoncepcyjne kombinowane

Tabletki antykoncepcyjne kombinowane mają w swoim składzie dwa hormony- estrogen i progestagen. To właśnie dzięki zawartości dwóch składników są nazywane pigułkami kombinowanymi. Według badań, jeśli przez rok czasu 100 pacjentek będzie zażywało pigułki w sposób prawidłowy, to z dużym prawdopodobieństwem, żadna z nich nie zajdzie w ciążę.

Pigułki antykoncepcyjne należy przyjmować wedle ustalonego schematu. Rozpoczęcie terapii antykoncepcyjnej należy zacząć pierwszego dnia menstruacji. Należy przyjmować jedną tabletkę codziennie przez trzy tygodnie, po tym czasie należy zrobić siedmiodniową przerwę.

Tabletki antykoncepcyjne zapobiegają ciąży na różne sposoby. Pierwszym z nich jest powstrzymanie owulacji. Dodatkowo zmieniają konsystencję śluzu na gęstszą, co znacznie utrudnia plemnikom poruszanie się i dostanie do komórki jajowej. Ostatnim sposobem jest zmiana błony śluzowej macicy, na taką, która będzie stwarzała niekorzystne warunki do zagnieżdżenia się zarodka.

Oprócz swych oczywistych właściwości, tabletki antykoncepcyjne również mają inne zalety dla kobiet je stosujących. Łagodzą one objawy napięcia przedmiesiączkowego, pomagają regulować cykl, zmniejszają ból i obfitość krwawień. Dodatkowo aż o 35 % redukują ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy, jelita grubego i jajników. Zapobiegają również zapaleniom narządów miednicy, mięśniakom i chorobom piersi.

 

Jaka jest różnica pomiędzy mini-pigułkami a tabletkami antykoncepcyjnymi kombinowanymi?

Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwiema formami antykoncepcji jest to, że mini-pigułka zawiera tylko jeden hormon- progestagen. Uważana jest na najłagodniejszy środek antykoncepcji hormonalnej z racji tego, że wywołuje mniej działań niepożądanych. Jest również stosowana u kobiet, które nie mogą sobie pozwolić na zażywanie tradycyjnych tabletek antykoncepcyjnych.

Zawartość tylko jednego hormonu w mini-pigułkach wcale nie sprawia, że są mniej efektywne. Ich stosowanie zmniejsza ryzyko zajścia w ciążę poniżej 1 %. Mini-pigułki od tabletek antykoncepcyjnych kombinowanych różni również sposób ich przyjmowania, gdyż mini-pigułki należy zażywać codziennie, bez robienia przerw.

Mini-pigułki są zalecane przez lekarzy szczególnie w przypadku kobiet, które karmią piersią, są nadwrażliwe na estrogen, palą papierosy, ukończyły już 35 rok życia, po zażyciu kombinowanych tabletek antykoncepcyjnych mają problem ze zbyt wysokim ciśnieniem. Przykładem mini-pigułek są Cerazette i Micronor.

Mini-pigułki zapobiegają ciąży na te same trzy sposoby, co kombinowane tabletki antykoncepcyjne. Nie wpływają one jednak na wyregulowanie cyklu menstruacyjnego.

Więcej o naszym serwisie