Oryginalne leki bez recepty

Jeśli szukasz więcej leków, nie tylko związanych z antykoncepcją, sprawdź pełną ofertę apteki u naszego partnera. 

To nigdy nie było bardziej proste i bezpieczne

~

Pełna poufność

Twoje dane bedą chronione u naszego partnera przez specjalny system szyfrowania

Z

Oryginalne Leki

Wszystkie leki znajdujące się w ofercie Treated  są oryginalne. Zamówienia są wysyłane z licencjonowanej apteki.

Brak ukrytych dodatkowych kosztów

Wszystkie ceny jakie ujrzysz to kwota w której wliczone już są – koszty konsultacji, wystawienie recepty oraz koszty dostawy.

Minipigułki antykoncepcyjne – zalety, wady, przeciwskazania oraz rodzaje minipigułeg

Mini-pigułki są tabletkami antykoncepcyjnymi, które mają w sobie tylko jedną substancję czynną- progestagen. Tabletki te należy brać codziennie przez 28 dni. W ich przypadku nie robi się żadnych przerw, tuż po zakończeniu jednego opakowania, zaczynamy drugie. Mini-pigułki są szczególnie polecane dla pacjentek karmiących piersią, a także dla tych, które są nadwrażliwe na działanie estrogenu. Mogą je również stosować kobiety, które ukończyły 35 rok życia i palące papierosy.

Dostępne u nas minipigułki : 

 

Zalety mini-pigułek antykoncepcyjnych

Największym atutem mini-pigułek jest to, że mają one łagodniejsze działanie na organizm, a co za tym idzie niosą ze sobą mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Są nieco mniej skuteczne od tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych, ale mogą być stosowane przez osoby, którym zdrowie nie pozwala stosować innych tabletek antykoncepcyjnych. Mini-pigułki mogą być zażywane przez kobiety karmiące piersią, chorujące na cukrzycę, mające wysokie ciśnienie, palące papierosy i będące po 35 roku życia.

 

Wady mini-pigułek antykoncepcyjnych

Najpoważniejszą wadą mini-pigułek jest to, że nie trzymają one w ryzach menstruacji. Do plamienia może dojść niespodziewanie i nie można mieć całkowitej pewności kiedy zacznie się okres, jak długo będzie trwał i jak intensywny będzie.
Dla niektórych kobiet wadą może być konieczność zażywania tabletki codziennie, o stałych porach, gdyż odstępstwo od normy może skutkować obniżeniem ochrony przed ciążą. W przypadku stosowania mini-pigułek zwiększa się ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej, a także może również dojść do nadwrażliwości piersi.

 

W jaki sposób działają mini-pigułki  antykoncepcyjne

Mini-pigułki na dwa sposoby zapobiegają ciąży. Po pierwsze zmieniają konsystencję śluzu szyjki macicy na gęstszą, co utrudnia plemnikom poruszanie się. Po drugie wpływają na grubość błony śluzowej macicy, która staje się cieńsza i nie stwarza tym samym dogodnych warunków do zagnieżdżania się zarodka.
W przypadku mini-pigułek nie dochodzi do zatrzymania owulacji, co jest charakterystyczne dla działania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Na rynku zaczynają się jednak pojawiać pierwsze wersje mini-pigułek, które również zatrzymują owulację.

 

Jaka jest skuteczność mini-pigułek antykoncepcyjnych

Niestety mini-pigułki nie dorównują skutecznością tabletkom antykoncepcyjnym dwuskładnikowym. Ich skuteczność jest porównywalna do wkładek wewnątrzmacicznych. By utrzymać pełną skuteczność mini-pigułek należy je przyjmować codziennie, o tej samej porze. Odstępstwo od tego może skutkować niechcianą ciążą.

 

Przeciwwskazania do stosowania mini-pigułek antykoncepcyjnych

Nie należy przyjmować mini-pigułek w przypadku:

  • – nadwagi
  • – bycia w grupie ryzyka zachorowania na raka piersi
  • – nowotworów wątroby
  • – ostrej choroby tętniczej
  • – braku predyspozycji do ścisłego trzymania się harmonogramu zażywania tabletek
  • – zdiagnozowanego krwawienia z pochwy

Więcej o naszym serwisie