Krążek dopochwowy – bez recepty, działanie, cena, ulotka

 

W dzisiejszych czasach na rynku występuje mnogość środków zabezpieczających przed niechcianą ciążą. Jednym z nich jest krążek dopochwowy, który jest chętnie stosowany przez sporą ilość kobiet. Gwarantuje niemal 100 % skuteczność. Jego aplikacja jest łatwa, gdyż krążek jest miękki i elastyczny. Krążek dopochwowy zakłada się raz w miesiącu. Najpopularniejszym i najchętniej stosowanym jest NuvaRing. Należy podkreślić, że hormony są wchłaniane z pominięciem układu pokarmowego, co sprawia, że jest to skuteczna ochrona przed ciążą nawet dla kobiet, które zmagają się z problemami żołądkowymi.

 


 

Krążęk dopochwowy cena

(Nuvaring)

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

– Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
(Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)

– Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
(Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 

Kliknij aby sprawdźić cenę

 

Nuva ring

 

Tylko u nas masz pewność że leki pochodzą z licencjonowanej apteki
– Brak ukrytych kosztów (Darmowa konsultacja i dostawa)
– Dostawa w 24h (Dyskretna przesyłka)
– Recepta online (wystawiana przez lekarza)

 

Krążęk dopochwowy bez recepty

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 


 

Jak działa krążek dopochwowy NuvaRing


Krążek NuvaRing codziennie uwalnia dawkę hormonów. Działa na dwa sposoby, przede wszystkim nie doprowadza do owulacji, co uniemożliwia zapłodnienie z powodu braku uwolnionych komórek jajowych. Dodatkowo zmienia konsystencję śluzu szyjki macicy na dużo gęstszą, co znacznie utrudnia poruszanie się plemników.

Przeciwwskazania do stosowania krążka dopochwowego NuvaRing

Krążka dopochwowego NuvaRing nie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także uczulone na jakikolwiek składnik krążka, po przebytym zawale serca, z nawracającymi migrenami i zakrzepami krwi. Ponadto nie powinny go używać pacjentki chore na padaczkę czy chorobę Leśniowskiego-Crohna, ze schorzeniami wątroby i należące do grupy ryzyka zachorowania na raka piersi.
Należy zachować szczególną ostrożność przy lekach stosowanych w leczeniu padaczki i wirusa HIV, niektórych antybiotykach oraz medykamentach zawierających w składzie dziurawiec zwyczajny, gdyż mogą one obniżyć skuteczność NuvaRing.

Jak używać NuvaRing

Krążek dopochwowy NuvaRing należy zaaplikować już w pierwszym dniu okresu, wtedy już od momentu założenia chroni nas przed niechcianą ciążą. Jeśli zostanie założony pomiędzy 2 a 5 dniem miesiączki, nie gwarantuje nam od razu ochrony, skuteczność osiąga dopiero po upływie siedmiu dni. W tym okresie należy użyć dodatkowej formy antykoncepcji, na przykład prezerwatyw.
Przed przystąpieniem do aplikacji należy dokładnie umyć ręce i je osuszyć. Następnie wyjmujemy krążek z opakowania i ściskamy go. Po przyjęciu wygodnej pozycji wkładamy ściśnięty krążek NuvaRing palcem do pochwy. Trzeba go włożyć w taki sposób, by nie odczuwać dyskomfortu podczas noszenia. Po upływie trzech tygodni należy usunąć krążek. Robi się to zahaczając o niego palcem wskazującym. Nowy krążek można zaaplikować po upływie siedmiu dni.

Krążek dopochwowy NuvaRing a działania niepożądane

Stosowanie krążka dopochwowego NuvaRing niesie ze sobą bardzo małe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Najczęściej są to trądzik, bóle brzucha, bóle piersi, grzybica, bolesne miesiączki i wzrost wagi. Jeśli jakiekolwiek objawy będą się długo utrzymać i budzić niepokój, należy wyciągnąć krążek i skontaktować się z lekarzem.

Krążek dopochwowy – ulotka